Просування дизайнера. З чого почати?

В основі просування і успіху дизайнера лежить гарне портфоліо.
Ви завжди отримаєте визнання і роботу мрії, якщо у вас буде круте портфоліо.
Якщо ви джуніор, або навіть бувалий дізігнер зі значним досвідом, вам знадобляться наші поради.

Отже, ви вже щось вмієте творити на комп’ютері. І вирішили, що світ готовий до вашого креативу. Але з чого ж почати?

✅ Майданчик Dribbble – креативне ком’юніті, де дизайнери діляться своїми роботами.

Приблизно 4 роки тому потрапити на цю платформу було досить складно і тільки за запрошенням.
Інвайтів давали небагато, а дизайнерів, які на них претендували була величезна кількість. Але з часом ситуація змінилася. Сервіс став менш популярним і в зв’язку з цим стали більше роздавати інвайтів.

Дрібббл все ще залишається популярною середовищем серед дизайнерів. Але істотно здав свої позиції.
Зараз потрапити на сервіс набагато простіше. Інвайти дають регулярно. І їх уже стільки, що вони просто “згорають”. Якщо комусь потрібно, то у нас якраз є два – пишіть.

Є три пакети профілів на дрібббл:

 • Базовий (безкоштовний)
 • ПРО
 • БІЗНЕС

Більш детальну інформацію про вартість пакетів ви знайдете на Dribbble.

Ми радимо використовувати ПРО або БІЗНЕС.
Вони дають можливість більшого функціоналу в оформленні профілю, створення команди, вітрини свого магазину, пошуку проектів.

Плюси сервісу:

 • У кого є свій маркет – буде корисне просування на дрібббл.
  Вони створили гарний майданчик і вітрину, де ви можете викласти свій шот, опис, ціну і прикріпити посилання на магазин, в якому можна знайти ваш товар. Таку можливість дає аккаунт Про і Бізнес Дивись приклад
 • Пошук постійної роботи і фріланс проектів з усього світу.

  Розробники зробили можливість розміщувати і відгукуватися на вакансії з усього світу. Але така можливість є тільки в акаунті Business.
  У зв’язку з пандемією короно вірусу, компанія відкрила безкоштовний доступ на три місяці до вакансій також користувачам Про акаунтів.
  Проекти бувають різні, як і дрібні, так і серйозні проекти.

 • В акаунті ПРО або БІЗНЕС ви можете переглядати аналітику по вашому профілю: кількість лайків / переглядів, відвідування профілю, популярність шотів і багато іншого.
 • Є можливість створювати дошки з референсами

Мінуси сервісу:

 • величезна кількість користувачів і велика конкуренція.
 • Щоб напрацювати підписників у профіль, потрібен час, якісні роботи, систематичний постинг проектів, і шер в пінтересті, соц мережах та інших ресурсах

 • Багато неякісних робіт.
 • Це результат великої кількості інвайтів

 • Багато дрібних проектів. Як на будь-якому фріланс майданчику.

Підсумок:
Ми радимо скористатися цим сервісом з аккаунтом ПРО або БІЗНЕС.
Так, це потребує невеликих затрат (приблизно 30-60 дол на рік). Але спочатку ви вкладаєте в себе, свої знання, портфоліо і репутацію, а потім все це працює на вас.

Behance

Це більш масштабний сервіс, на якому публікують свої кейси, як дизайнери, так і великі студіі. На біхансі можна створити колективний проект, в якому вказати кожного, хто був причетний до створення шедевра, і його роль в ньому.
З огляду на величезну популярність сторі в інстаграмі, біханс пішов тим же шляхом і створив можливість ділитися в історії незавершеними проектами.
Також на цьому сервісі можна отримати нагороду або прапорець, як їх ще називають.
Серед дизайнерів вони викликають захоплення і нових фоловерів.

Плюси:

 • Публікація кейса з усіма учасниками, які працювали над проектом.
 • Можливість потрапити в кураторську галерею і отримати нагороду
 • Якщо ваш проект популярний, у нього багато переглядів і лайків, то більше вірогідності, що ваш проект побачить куратор одного з напрямків на біхансі (motion design, illustration, after effects і т.д). Якщо ваш проект здасться йому цікавим, то він розмістить його в своїй кураторській галереї. А це відповідно більше нових фоловерів, пропозицій про співпрацю і ймовірність, що вашу роботу знайде і оцінить, наприклад, арт директор однієї з крутих студій світу.

 • Більш серйозні проекти.
 • На біхансі не має можливості розміщувати проекти, проте, як показує наша практика, на цьому сервісі клієнти більш вимогливі, візуально підковані, переважна більшість з них розуміє різницю між поганим дизайном і хорошим.

 • Ви можете створювати дошки з референс чужих робіт.
 • Сервіс надає можливість зробити невеликий сайт портфоліо

Мінуси:

 • Функціонал оформлення проекту можна було б зробити більш широким і адаптивним під дизайнера, більше можливості створити свою структуру проекту.

Підсумок:
Якщо ви впевнені в своїх силах, у вас гарне портфоліо, тоді вам однозначно потрібен цей сервіс. Але якщо ви тільки почали вивчати дизайн, тільки закінчили курси, і відчуваєте себе невпевнено, то варто почекати і напрацювати свої скіли. А після – підкорювати біханс. Не потрібно перший же ваш проект відразу постити на біханс. Подивіться на нього через кілька днів, і ви точно знайдете недоробки, які відразу не помітили. Максимально доводьте свою роботу до ідеалу. Це ваше обличчя.

Ви можете підписуватися на цікавих вам дизайнерів і студії, відстежувати їх проекти. Тим самим виховувати хороший смак. Будьте активні. Ви можете коментувати і залишати враження від вподобаного проекту. Але не спамте!

Не потрібно в коментарях просити подивитися ваш профіль і лайкнути проект. Це моветон і ознака поганого тону.
Якщо ви щиро залишаєте коментарі про чиюсь роботу, висловлюєте що саме вам сподобалося, то скоріше за все дизайнер перейде в ваш профіль і подивиться проекти, які у вас є. Якщо вони йому сподобаються, то він їх відзначить. Але просити про це не варто.

Не варто користуватися накрутками і ботами, які лайкають проект. Це не допоможе в просуванні. Суть біханса полягає в тому, що вам відображаються проекти, які лайкнув дизайнер, на якого ви підписані. Тобто щоб ваш проект побачило більше користувачів, його повинні оцінювати реальні користувачі біханса, у яких також є підписники.

Vimeo і Youtube

Якщо ви займаєтеся виробництвом відео і анімацією, то вам обов’язково потрібні ці сервіси. У кожного з них є свої переваги.
Vimeo – перш, ніж почати викладати відео на цьому ресурсі, варто уважно прочитати політику сервісу. Правила у них досить суворі. Якщо боти сервісу помітять активність, яка не відповідає вашому профілю, або порушення авторських прав, то ваш аккаунт заблокують. Назавжди. Іноді, це може бути не зовсім обгрунтовано.

Ми радимовикористовувати аккаунт Plus (7-12дол / міс) для дизайнерів. Він дає можливість розміщувати свої роботи і просувати їх, дає аналітику по кожному відео. Ваш канал не заблокують, якщо ви за короткий час завантажте кілька відео. Вам дається доступ до дошки фріланс проектів, яка є на ресурсі. Проекти переважно іноземні.
Але не варто забувати, що ваше портфоліо повинне бути якісним, тоді на вас звернуть увагу і запропонують роботу.

Youtube – сервіс, який останнім часом став дуже популярним.
Чим він може бути корисний дизайнеру? якщо ви створюєте уроки, то краще їх викладати на своєму ютуб каналі. Там їх побачить більше людей, є хороші інструменти для реклами і аналітики кожного відео безкоштовно.

✅Соц мережі

Дизайнери переважно викладають свої роботи в інстаграм.

Просування в соціальних мережах це окрема і велика тема, яка займе не одну статтю. Але ось кілька рекомендацій, слідуючи яким, ви зможете збільшити кількість фоловерів і поліпшити свій аккаунт.

 • Не використовуйте массфоловінг – не підписуйтесь на всіх користувачів з метою, що на вас також підпишуться. У вас повинна бути активна аудиторія, яка буде залучена в ваш контент. Просто цифра в профілі вам нічого не дасть
 • Продумайте контент-план – ви повинні регулярно робити пости і ділитися корисним контентом. Краще заздалегідь сформувати теми і продумати віжуал.
 • Визначтеся з тематикою вашого аккаунту.
 • Якщо у вас робочий аккаунт по моушн дизайну, то дотримуйтесь цієї теми, не потрібно постити рецепти, вправи і наостанок серіальчік. Залиште це для свого особистого профілю. Фоловерам, які стежать за вашою творчістю і підписані на вас з робочою метою, не потрібно знати що ви з’їли на сніданок.

 • Будьте активні. Беріть участь в різних дизайнерських ком’юніті, залишайте коментарі до робіт, які вам подобаються, так на вас звернуть увагу і підпишуться.
 • Продумайте і сформулюйте список хештегів, які будуть вам корисні. Так ви отримаєте більше охоплення вашого поста, і нових фоловерів.
 • Використовуйте ці невеликі рекомендації і ви зможете поліпшити свої профілі і про вашу творчість дізнається набагато більше людей.

Зв'язатись з нами
Ваше ім'я
Ваш номер телефону
EMAIL
Повідомлення