Сторіс в Instagram — це важливо?

Друге життя Instagram

У 2016 році Instagram почав здавати свої позиції. На ринку почав набирати популярність додаток Snapchat. Це сталося з дуже простої причини — людям захотілося спостерігати за життям інших людей в режимі онлайн. І Snapchat закривав цю потребу на вищому рівні.

Саме після цього Instagram викотив оновлення. Після того, як там з’явилися сторіс він отримав друге життя.

Що таке сторіс і як з ними жити

Давай почнемо з визначення. Сторіс — це функція в Instagram, яка дозволяє ділитися знімками і короткими відео. Також там можна обробити і знімки і відео за допомогою різних фільтрів, гіфок і AR-масок. Головна фішка це те, що вони показуються рівно 24 години і потім їх можеш побачити тільки ти в розділі “Архів”.

Функціонал досить великий. Там можна:

 • Написати будь-який текст на кольоровому тлі
 • Вийти в прямий ефір зі своїми підписниками
 • Зняти “зациклене відео” — boomerang
 • Зняти відео в режимі зворотного зв’язку
 • Зняти відео не утримуючи кнопку пальцем
 • Вибрати і поділитися фото або відео з телефонної галереї

Для останнього важливо пам’ятати про формат, який використовується для сторіс. Щоб зображення виглядало гармонійно воно повинно бути в форматі 9:16 і розміром 1080х1920 пікселів. Для відео можна використовувати формати .MOV, .MP4 або .GIF з дозволом як мінімум 720р. Розмір файлу повинен бути не більше 2,3 ГБ і, якщо ти хочеш щоб було 1 відео = 1 Сторіс, то воно повинно бути не довше 15 секунд.

Але в чому ж профіт сторіс?

 1. Вони допомагають збільшити охоплення. Багато користувачів вже перейшли на такий формат використання Instagram, де пости в стрічці не проглядаються, але зате сторіс оновлюються кожні кілька годин. Таким чином, використовуючи і пости і сторіс ти будеш охоплювати весь масив своїх підписників
 2. Вони допомагають залучити аудиторію. У сторіс можна проводити опитування, тести, квести, вікторини — все, що ти вважатиме за потрібне і цікавим для своїх підписників. Людям цікавий такий вид онлайн-активності і заходить все це на ура.
 3. Сторіс дуже зручно використовувати для просування локального бізнеса. Якщо це, наприклад, відкриття, то ти можеш ділитися всіма моментами в режимі онлайн. Такий формат дуже подобатися користувачам і приверне увагу нових клієнтів.
 4. Також вони відмінно підійдуть і для просування особистого бренду. Вийшов новий пост? Розкажи про це в сторіс! Використовуй гейміфікацію, створюй опитування — проявляй активність. Формат історій дозволяє взаємодіяти з підписниками протягом дня і не бути нав’язливим.
 5. Сторіс для нативної реклами. Це дуже зручний варіант просування продукту або товару. Використовуються не постановочні відретушовані знімки, а живе фото або відео. Це викликає довіру аудиторії і формує лояльність до продукту, а бюджет рекламної кампанії включає тільки гонорар блогера, створювати красиву картинку не потрібно.

Шаблони для сторіс

Але не завжди для того чи іншого варіанту використання сторіс підійдуть живі знімки. Все одно іноді нам нам не хочеться робити фото або воно буває просто недоречним. У такому випадку відмінним помічником для тебе буде пак з шаблонами. Це — 10-20 картинок у форматі 9:16, які ти можеш використовувати як фон для опитування, тесту і т.д. Ці шаблони можуть бути як просто статичними так і анімованими.

Величезна перевага мати відразу зібраний пак з 10-20 шаблонами — не потрібно витрачати додатковий час на вигадування і розробку віжуалу. Можна продовжувати спокійно виставляти Сторіс в форматі “тут і зараз”.

Є безліч додатків, які можуть тобі зробити свої історіх особливими. Найпопулярніші — це Canva, Crello, Adobe Spark Post. У цих додатках ти знайдеш тисячі шаблонів з високоякісної графікою. Але є невелике “але” — слід пам’ятати, що ці шаблони не унікальні і крім тебе ними користуються ще сотні тисяч людей.

Для розробки унікальних шаблонів потрібно або гарненько попрацювати самому в фотошопі або ж просто звернутися до фахівців, які зроблять всю роботу за тебе 🙂

Сподіваємося, ми переконали вас в тому, що stories — корисна функція і не варто її залишати поза увагою. Реєструйтеся, підписуйтесь на наш інстаграм і дивіться як робимо cторіс ми!

Зв'язатись з нами
Ваше ім'я
Ваш номер телефону
EMAIL
Повідомлення